Wij bieden je € 5000 voor een tientje!
Het gouden tientje 1818 is het eerste jaar van muntslag in de regering van Willem 1. Het tientje is geslagen in een oplage van slechts enkele stuks. Daarmee is het bijna het meest zeldzame jaartal. Het muntmeesterteken is een fakkel.
De medailleur van dit gouden tientje was A. Michaut.
Het gouden tientje heeft een gewicht van 6,73 gram en een goudgehalte van 90%. Daarmee komt het fijngoud gewicht op 6,06 gram. Na 1851 is het gewicht veranderd naar 6,72 gram. In praktijk komen afwijkingen van 0,02 gram naar boven of onder voor.
Dit gouden tientje van Willem I is een zeer zeldzame verzamelmunt. De waarde is circa 5000 euro indien de munt geen slijtagesporen vertoont.
U bent bij ons aan het juiste adres voor aankoop of verkoop; de spread (verschil tussen inkoop en verkoop) bedraagt slechts 5% voor de niet-verzamelmunten.
Kijk voor de actuele prijzen op inkoopprijs of verkoopprijs.
Het tientje hieronder is een moderne vervalsing. Van Roekel noemt het zelf chique een herslag en ik noem het een vervalsing.